Cube Invest-ը բարձրացրել է դիրքերը. FitchRatings
Fitch Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը վերանայել է «Կուբ Ինվեսթ» ներդրումային ընկերության վարկանիշային հեռանկարը «կայուն»-ից «դրական»՝ հաստատելով երկարաժամկետ դեֆոլտի վարկանիշը (IDR) «B-» և կարճաժամկետ «B» վարկանիշը։ Կարող եք տեսնել Այստեղ։
Վարկանիշները վկայում են հայկական ներդրումային ընկերությունների շարքում «Կուբ Ինվեսթ»-ի առաջատար դիրքի, բարձր ֆինանսական ցուցանիշների և իրացվելիության բավարար մակարդակի մասին:
Այս գնահատումն արտացոլում է ընկերության շահութաբերության շարունակական աճը, ռիսկերի կառավարման արդյունավետ մեխանիզմները և պորտֆելի խելամիտ դիվերսիֆիկացումը:
«Կուբ Ինվեսթ»-ը շարունակում է ակտիվորեն նպաստել Հայաստանի կապիտալի շուկայի զարգացմանը՝ բարձրացնելով ներդրումային հոսքերը, խթանելով ֆինանսական մշակույթի ձևավորումը և ապահովելով կայուն, պատասխանատու ներդրումային միջավայր:
:
Պատմական օր Wall Street-ում
Չորեքշաբթի օրը (06.11.2024) ԱՄՆ-ի բաժնետիրական շուկան արձանագրեց աննախադեպ աճ՝ ավելի քան $1.28 տրիլիոն, պատճառը ներդրողների դրական արձագանքն էր Դոնալդ Թրամփի 2024 թվականի նախագահական ընտրությունների հաղթանակի լուրերին:
14.11.24
Team Telecom Armenia-ի դրամային պարտատոմսերի շուկա ստեղծողը
Դեկտեմբերի 25-ից Cube Invest-ը հանդիսանում է Team Telecom Armenia-ի դրամային պարտատոմսերի շուկա ստեղծողը (market maker) երկրորդային շուկայում։

Международное рейтинговое агентство Fitch Ratings пересмотрело прогноз по рейтингу инвестиционной компании Cube Invest со «Стабильного» на «Позитивный», подтвердив долгосрочный рейтинг дефолта эмитента (IDR) на уровне «B-» и краткосрочный рейтинг на уровне «B». Вы можете посмотреть здесь.
Рейтинги отражают лидирующие позиции Cube Invest среди инвестиционных компаний Армении, высокие финансовые показатели и достаточный уровень ликвидности.
Оценка также учитывает устойчивый рост прибыльности компании, эффективные механизмы управления рисками и разумную диверсификацию портфеля.
Cube Invest продолжает активно способствовать развитию рынка капитала Армении, увеличивая инвестиционные потоки, продвигая финансовую культуру и обеспечивая стабильную и ответственную инвестиционную среду.
Cube Invest отметила весенние праздники уникальным мероприятием со спектаклем «Аракел», тёплой атмосферой и социальной инициативой, объединив партнёров вокруг общих ценностей.