2025 թվականի հուլիսի 24-ին ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր Հայաստանի ֆինանսական և խորհրդատվական ոլորտների երկու առաջատար և հեղինակավոր կազմակերպությունների՝ Cube InvestVirtuous Consulting Company-ի միջև։
Սույն ռազմավարական նախաձեռնությունը միտված է համախմբելու կողմերի մասնագիտական ներուժն ու փորձառությունը՝ ստեղծելով ինտեգրված ծառայությունների հարթակ:
Հուշագրի ստորագրմամբ կողմերը վերահաստատում են իրենց հանձնառությունը համատեղ ձևավորելու փոխլրացնող ծառայությունների կառուցվածք, որը ներառում է Ֆինանսական ծառայությունների համալիր համակարգ՝ բրոքերային ծառայություններ, արտաժութային գործարքներ, ռեեստրի վարում և պահառություն, տեղաբաշխում, ինչպես նաև իրավաբանական, հարկային և հաշվապահական աջակցություն։
Այս համագործակցությունը կառուցված է համատեղ արժեքների, բարձր մասնագիտական պատրաստվածության և զարգացման ընդհանուր տեսլականի վրա՝ նպատակ ունենալով նպաստել Հայաստանի բիզնես միջավայրի շարունակական կատարելագործմանը։

24 июля 2025 года был подписан меморандум о сотрудничестве между двумя ведущими и авторитетными организациями в финансовой и консалтинговой сферах Армении, консалтинговой компанией Cube Invest Virtuous Consulting Company.
Эта стратегическая инициатива направлена на объединение профессионального потенциала и опыта сторон путем создания интегрированной сервисной платформы:
Подписанием меморандума стороны подтверждают свое обязательство совместно формировать структуру взаимодополняющих услуг, которая включает в себя комплексную систему финансовых услуг: брокерские услуги, валютные операции, ведение реестра и хранение, андеррайтинг, а также юридическую, налоговую и бухгалтерскую поддержку.
Это сотрудничество основано на общих ценностях, высокой профессиональной подготовке и общем видении развития с целью содействия постоянному улучшению бизнес-среды в Армении.
Во время встречи 27 февраля инвестиционная компания Cube Invest и Parvanian Consulting подписали меморандум о сотрудничестве․