Այս նշանակալի քայլը ոչ միայն բարձրացնում է կազմակերպությունների թափանցիկությունն ու վստահելիությունը, այլև ապահովում է նրանց պարտատոմսերի ազատ շրջանառությունը երկրորդային շուկայում՝ ներդրողներին առաջարկելով նոր հնարավորություններ։
«Կուբ Ինվեսթ»-ը հետևողականորեն իրականացնում է իր գործընկերների ֆինանսական զարգացման ուղին՝ ապահովելով նրանց համար ոչ միայն հաջող տեղաբաշխում, այլև տրամաբանական հաջորդ փուլը` բորսայական ցուցակումը։
Դալան Տեխնոպարկը Հայաստանի առաջին տեխնոլոգիական և բիզնես կենտրոնն է։ Նախագիծն առանձնանում է իր մասշտաբով և առաջատար ինժեներական լուծումներով: Դալան Տեխնոպարկի կառուցման նպատակն է՝ համախմբել Հայաստանի տեխնոլոգիական ոլորտի մասնագետներին մեկ հարկի տակ՝ առաջարկելով աշխատանքային լավագույն պայմաններ:
- Ունենալու է 34.300 քմ A դասի գրասենյակային տարածք
- Ապահովելու է 3000 աշխատատեղ
- Միավորելու է անհրաժեշտ ենթակառուցվածքները մեկ վայրում
Ցուցակման հիմնական տվյալներ
- Ցուցակ՝ Bbond
- Ընդհանուր ծավալ՝ 2,500,000,000 ՀՀ դրամ
- Պարտատոմսերի քանակ՝ 25,000 հատ
- Անվանական արժեք՝ 100,000 ՀՀ դրամ
- Արժեկտրոնային եկամտաբերություն՝ 13.50%
- Շրջանառության ժամկետ՝ 36 ամիս
- Հասցեական առևտուր և ռեպո գործարքներ
Ֆրի Սթայլը հիմնադրվել է 2019 թվականին և կարճ ժամանակում դարձել է Հայաստանում գործող առաջատար մանրածախ ընկերություններից մեկը։ Բրենդային խանութների տպավորիչ պորտֆելը ներառում է աշխարհին հայտնի անուններ՝ Levi’s, Puma, New Balance, Boggi Milano, Lee Wrangler, Jack & Jones, Cole Haan, Bestseller Group և այլն:
- Ընդհանուր ծավալ՝ 1,500,000,000 ՀՀ դրամ
- Պարտատոմսերի քանակ՝ 15,000 հատ
- Արժեկտրոնային եկամտաբերություն՝ 13%
«Ագրոտեխ» ՍՊԸ-ն գործում է ագրոարդյունաբերական ոլորտում՝ ապահովելով ջերմատներ, ֆերմերային տնտեսություններ և բուսաբուծությամբ զբաղվող տնտեսավարողներ բարձրորակ արտադրանքով, լուծումներով և մասնագիտական խորհրդատվությամբ։
- Ընդհանուր ծավալ՝ 600,000,000 ՀՀ դրամ
- Պարտատոմսերի քանակ՝ 6,000 հատ
«Կուբ Ինվեսթ»-ը շարունակելու է նպաստել բիզնեսի և ներդրողների միջև արդյունավետ համագործակցության ձևավորմանը՝ աջակցելով կայուն և երկարաժամկետ զարգացման գործընթացներին։
Cube Invest-ը բարձրացրել է դիրքերը. FitchRatings
«Կուբ Ինվեսթ»-ի վարկանիշային հեռանկարը բարելավվել է «դրական»՝ Fitch Ratings-ի կողմից՝ հաստատելով ընկերության կայուն աճը, բարձր արդյունավետությունը և առաջատար դիրքը շուկայում։

Dalan Technopark, Free Style, Agrotech․ Листинг облигаций на Фондовой бирже РА
С радостью сообщаем, что облигации трёх партнёрских компаний - Dalan Technopark, Free Style и Agrotech, размещенные Cube Invest, успешно прошли листинг на Фондовой бирже Армении (AMX).
Этот значимый шаг не только повышает прозрачность и уровень доверия к компаниям, но и обеспечивает свободное обращение их облигаций на вторичном рынке, предлагая инвесторам новые возможности.
Cube Invest последовательно реализует стратегию финансового развития своих партнёров, обеспечивая для них не только успешное размещение, но и логичное продолжение - биржевой листинг.
Dalan Technopark - первый технологический и бизнес-центр в Армении. Проект выделяется своим масштабом и передовыми инженерными решениями. Цель строительства - объединить специалистов технологической отрасли Армении под одной крышей, предлагая лучшие условия для работы.
- 34 300 кв. м офисных помещений класса A
- 3000 рабочих мест
- Концентрация необходимой инфраструктуры в одном месте
Основные параметры листинга:
- Листинг: Bbond
- Общий объем: 2 500 000 000 драмов РА
- Количество облигаций: 25 000 шт.
- Номинальная стоимость: 100 000 драмов РА
- Купонная доходность: 13,50%
- Срок обращения: 36 месяцев
- Адресная торговля и сделки РЕПО
Компания Free Style основана в 2019 году и за короткое время стала одной из ведущих розничных компаний в Армении. Портфель брендовых магазинов включает всемирно известные марки: Levi’s, Puma, New Balance, Boggi Milano, Lee Wrangler, Jack & Jones, Cole Haan, Bestseller Group и другие.
- Общий объем: 1 500 000 000 драмов РА
- Количество облигаций: 15 000 шт.
- Купонная доходность: 13%
Agrotech осуществляет деятельность в агропромышленной сфере, обеспечивая тепличные хозяйства, фермерские предприятия и растениеводческие компании качественной продукцией, решениями и профессиональными консультациями.
- Общий объем: 600 000 000 драмов РА
- Количество облигаций: 6 000 шт.
Cube Invest продолжит содействовать формированию эффективного сотрудничества между бизнесом и инвесторами, поддерживая процессы устойчивого и долгосрочного развития.
Членство в AFME
Мы с гордостью сообщаем, что в этом году Cube Invest стала членом Ассоциации финансовых рынков в Европе (AFME). AFME является основным голосом на оптовых финансовых рынках Европы. Он предоставляет экспертные решения по широкому спектру вопросов рынков капитала и регулирования, поддерживая формирование стабильных, конкурентоспособных и эффективных рынков.